Toruń

Bydgoskie Przedmieście, Stanisława Moniuszki

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
3 500 000 PLN
Cena za m2
3 493,01 PLN
Powierzchnia
1 002 m2
Powierzchnia biurowa
1000
Powierzchnia działki
1 670 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Rynek
Wtórny
Przeznaczenie (obiekt)
Mieszkalne
Przeznaczenie dodatkowe (obiekt)
Medyczne, Handlowo/Usługowe, Gastronomiczne, Przemysłowo/Produkcyjne , Biurowe, Inne, Inne
Liczba pięter
3
Rodzaj budynku
Kamienica
Rok budowy
1930
Liczba miejsc park.
24
Nazwa budynku
Willa Senator
Dostępne od
2018-11-08
Numer oferty
63/4957/OOS

Opis nieruchomości

Jak wiadomo nie od dziś najważniejsze w nieruchomościach to po pierwsze lokalizacja po drugie lokalizacja a po trzecie lokalizacja...
Nieruchomość będąca przedmiotem niniejszej oferty skupia zalety wszystkich wymienionych wyżej cech będąc jednocześnie wybitnym obiektem architektury klasycystycznej ze swoistą historią, o której chętnie opowiem przy okazji prezentacji tej przepięknej WILLI, zlokalizowanej w ścisłym centrum Torunia. Willa posiada bardzo dobre położenie komunikacyjne zaledwie kilkaset metrów od serca toruńskiej starówki.

Opis budynku:
Wolnostojący, 4 kondygnacyjny budynek z cegły czerwonej o powierzchni całkowitej 1.150 mkw. i użytkowej 1.002 mkw zwany w Toruniu WILLĄ SENATOR. Wysokość pomieszczeń 3,40 m. Budynek w bardzo dobrym stanie technicznym. Cała nieruchomość w 2009 roku została poddana gruntownej modernizacji i adaptacji przystosowując istniejące i nowo powstałe powierzchnie do nowych funkcji: usługowo-sprzedażowej, biurowej oraz szkoleniowo-konferencyjnej. Pierwotnie willa stanowiła prywatną rezydencję i nie ma przeszkód by mogła powrócić do stanu pierwotnego. Obecnie budynek częściowo wynajmowany.
Nieruchomość ta to okazała Willa z tympanonem i portykiem kolumnowym w porządku jońskim z elementami architektury klasycystycznej wg. projektu B. Jankowskiego położona przy ul. Stanisława Moniuszki 10 zbudowana w 1925/1930 r. dla adwokata, senatora II RP, starosty Chełmińskiego Pawła Ossowskiego. Jest to z pewnością jedna z najbardziej reprezentacyjnych nieruchomości w Toruniu.

Przeznaczenie:
Prezentowana nieruchomość ze względu na swoją lokalizację, użyteczność oraz wielkość kubaturową może spełniać w zależności od potrzeb przyszłego nabywcy kilka funkcji np. usługowo-sprzedażową, biurową, szkoleniowo-konferencyjną, hotelowo-gastronomiczną lub prywatnej kliniki. Budynek posiada dwie niezależne klatki schodowe, dwa balkony, taras. Powierzchnia działki 1670 mkw, powierzchnia zabudowy 399 mkw. Na terenie nieruchomości znajdują się 24 miejsca parkingowe. Nieruchomość poddano gruntownej modernizacji i adaptacji przystosowując nowopowstałą powierzchnię do klasy biurowej B.

Detale architektoniczne:
Znakomitym walorem wnętrza budynku oprócz wysokich i przestronnych pomieszczeń są okazały witraż wykonany w 1927 r. w krakowskiej pracowni Żeleńskiego, oryginalne sztukaterie w holu głównym na parterze oraz zabytkowe zabiegi schodów z parteru na piętro wraz z boazerią, kominek oraz boczna klatka schodowa.


Lokalizacja:
Nieruchomość jest zlokalizowana w ścisłym centrum Torunia położona bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Krasińskiego. Willa posiada bardzo dobre położenie komunikacyjne zaledwie kilkaset metrów od Starego Miasta i 50 metrów od jednej z głównych ulic Torunia ul. Mickiewicza. W bezpośrednim sąsiedztwie prezentowanej nieruchomości znajdują się: Bank Zachodni WBK S.A., biurowiec TP S.A., Wydział Matematyki i. Informatyki UMK, Oddział Lasów Państwowych S.A.,Sąd Gospodarczy, Sąd Cywilny, Szpital, ZUS.

Link do wirtualnej podróży

http://fotopano.net/projects/senator/

Jest to z pewnością najlepsza w tym momencie nieruchomość do nabycia w Toruniu. Zadzwoń a dowiesz się więcej.
Cena 3 500 000 zł netto + VAT23%.


Zapraszam do prezentacji

Parametry dodatkowe

 • Kształt działki: Prostokąt
 • Ukształtowanie działki: Płaska
 • Teren ogrodzony: Tak
 • Piwnica: Tak
 • Tryskacze: Tak
 • Czujniki dymu: Tak
 • Alarm: Tak
 • Monitoring: Tak
 • Kontrola dostępu: Tak
 • Teren strzeżony: Tak
 • Odl. od centrum miasta [km]: 0.7
 • Wysokość pomieszczeń (cm): 340
 • Droga dojazdowa: Asfaltowa
 • Plac manewrowy: Tak
 • Komunikacja: Autobus, Tramwaj

Mapa

Kontakt

Karolina Rutkowska

Karolina Rutkowska

Mobile:
(+48) 663 899 715
Email:
biuro@centralanieruchomosci.pl
Numer licencji:
14260

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Centrala Nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest Centrala Nieruchomości Karol Rutkowski z siedzibą w Toruniu (87-100) przy ul. Gagarina 36H. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 r., poz. 1000)

INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH – SKIEROWANA DO KONTRAHENTÓW ADMINISTRATORA

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w skrócie zwanym „RODO” dotyczącego ochrony w związku z przetwarzaniem danych osobowych, informujemy, że od dnia 25 maja 2018r. będą Pani/ Panu przysługiwały określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem przez Centralę Nieruchomości Pani/ Pana danych osobowych.… czytaj więcej