Obiekt na sprzedaż Toruń - 83/4957/OOS

Bydgoskie Przedmieście

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
4 900 000 PLN
Cena za m2
2 796,80 PLN
Powierzchnia
1 752 m2
Powierzchnia działki
442,10 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Rynek
Wtórny
Przeznaczenie (obiekt)
Handlowo/Usługowe
Liczba pięter
3
Rodzaj budynku
Mieszkalno-biurowy
Rok budowy
1906
Dostępne od
2021-07-15
Numer oferty
83/4957/OOS
Obiekt Sprzedaż Toruń Bydgoskie Przedmieście
 

Opis nieruchomości

:: Krótko::
Jeśli szukasz dla siebie kamienicy do kupienia i jednocześnie miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej to zachęcam do zapoznania się z poniższą ofertą. Tak wyjątkowych i oryginalnych kamienic w centrum Torunia nie znajdziesz. Kamienica mieści się w odległości 2 km od ścisłej Starówki Torunia. Możesz się od razu wprowadzać na dogodny metraż a na innych piętrach wynająć lokale pod działalność gospodarczą i cieszyć się stałym dochodem z najmu. Możesz także wynająć całość kamienicy bo w tak pięknych wnętrzach z pewnością dobrze się pracuje lub wynajmuje. Do tej pory kamienica w całości była wynajmowana. Posiada pod budynkiem halę garażową na 28 miejsc parkingowych, co w tym miejscu Torunia jest unikatem.

:: Powierzchnia::
Powierzchnia całkowita budynku: 1752 m2, powierzchnia użytkowa: 1490 m2. Dodatkowo hala garażowa na 28 aut.
Na powierzchnie kondygnacji składają się:
- piwnica o pow. 320 m2 (liczne pomieszczenia magazynowe, gospodarcze, serwerownia, kuchnia i stołówka, łazienki, korytarze)
- parter o pow. 357 m2 (recepcja + hall 28m2, biuro typu open-space 105m2 oraz 5 mniejszych biur od 19m2 do 50m2, winda. schody, sala
konferencyjna o pow. 50m2 jako jedno z ww. biur)
- 1 piętro o pow. 361 m2 (7 biur o powierzchniach od 11m2 do 81m2, winda, schody, korytarz, łazienki)
- 2 piętro o pow. 360m2 (10 biur o powierzchniach od 11m2 do 46,5m2, winda, schody, łazienki, aneks kuchenny)
- 3 piętro- poddasze o pow.355m2 (10 biur o powierzchniach od 10m2 do 70m2, winda, schody, łazienki, aneks kuchenny)

:: Lokalizacja::
Kamienica ta znajduję się przy jednej z głównych ulic Torunia, dzielnicy Bydgoskie Przedmieście - bardzo duży ruch pieszych, po kapitalnym remoncie elewacji i kapitalnym remoncie w środku. Jedno główne wejście do budynku. Od strony podwórza wybudowano taras, na którym nawieziona jest ziemia. Można tam posadzić rośliny a nawet drzewka. Pod tarasem jest dwupoziomowy parking na 28 miejsc. Jeden poziom przynależy do właściciela budynku.

:: Układ funkcjonalny::
Każde piętro kamienicy to podobny układ biurowy, gdzie obecnie mieszczą się liczne biura. Na poziomie parteru mamy dużą przestrzeń typu open space, recepcję, strefę komunikacji, schody prowadzące na inne piętra. Wejście na taras etc. Pomiędzy piętrami komunikacja tradycyjna szerokimi schodami i równolegle winą osobową. W obecnym stanie w obiekcie znajduje się 26 pomieszczeń biurowych, sale konferencyjne, na każdej kondygnacji znajdują się pomieszczenia kuchenne i sanitarne.


::Techniczne i prawne aspekty::
Budynek wybudowany z cegły z 1906r jako szkoła, przeszedł kapitalny remont 6 lat temu. Działka wykupiona na własność. Jeden właściciel, brak obciążeń w księdze wieczystej. Wszystkie media miejskie. Okna wymienione. Wszystkie instalacje prąd, gaz, wentylacja wymuszona i grawitacyjna, klimatyzacja są nowe i posiadają aktualne świadectwa i atesty. Przeglądy techniczne budynku na bieżąco aktualizowane.Przy budynku znajduje się sprawna zewnętrzna winda dla osób niepełnosprawnych , jest też pełna dokumentacja dostępna do wglądu.

::Przeznaczenie::
Budynek idealny pod działalność biurową, jako biuro obsługi klienta, siedzibę firmy, szkolę, przedszkole, hotel, bank, kancelarię etc.
Kamienica jako idealne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Na terenie, na którym znajduje się obiekt nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, wszelkie zmiany budowlane, zmiany przeznaczenia i zgody wymagają uzyskania warunków zabudowy pod konkretny cel.

Media i koszty utrzymania budynku::
Wszystkie media miejskie, w kamienicy jest gaz ziemny miejski. Ogrzewanie biurowca poprzez klimatyzację dwufunkcyjną nawiewno-wywiewną, woda miejska, kanalizacja, prąd, siła. Opłaty do wspólnoty ok 1500 zł m-c, podatek od nieruchomości rocznie 31 tys zł, ubezpieczenie rok 3000 zł. Wszystkie media przepisywane do tej pory były na najemcę.

Cena netto + 23% VAT do negocjacji.
W przypadku chęci wynajęcia całego budynku wraz z halą garażową na 28 miejsc - 55 000 zł/m-c plus VAT.

Gorąco zachęcam do osobistego obejrzenia lokali. 
Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania oraz udzielę dodatkowych informacji.
Zapraszam po bliższe informacje.
Cena do negocjacji!!! 

Parametry dodatkowe

  • Kształt działki: Prostokąt
  • Ukształtowanie działki: Płaska
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Tramwaj, Autobus

Mapa

Kontakt

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Centrala Nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest Centrala Nieruchomości Karol Rutkowski z siedzibą w Toruniu (87-100) przy ul. Gagarina 36H. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 r., poz. 1000)

INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH – SKIEROWANA DO KONTRAHENTÓW ADMINISTRATORA

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w skrócie zwanym „RODO” dotyczącego ochrony w związku z przetwarzaniem danych osobowych, informujemy, że od dnia 25 maja 2018r. będą Pani/ Panu przysługiwały określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem przez Centralę Nieruchomości Pani/ Pana danych osobowych.… czytaj więcej