Aktualności

Zakup zadłużonej nieruchomości – szanse i zagrożenia

administrator 3 września 2021

W poszukiwaniu atrakcyjnych ofert, od czasu do czasu możemy się natknąć na domy, mieszkania lub lokale użytkowe zajęte przez komornika czy obciążone np. z tytułu zaległości w uiszczaniu opłat na rzecz spółdzielni. Zakup zadłużonej nieruchomości może okazać się bardzo trafioną inwestycją, która zapewni nam porządny zysk, nie jest jednak wykluczone niestety, że taki lokal nie będzie stanowił świetnie zamaskowanej pułapki.

Zakup zadłużonej nieruchomości – szanse i zagrożenia

Tego typu oferty cieszą się zazwyczaj ogromną popularnością, ponieważ cena przeznaczonego na sprzedaż lokalu jest z reguły bardzo kusząca – w wielu przypadkach nawet o 30% niższa od wartości rynkowej. Rzadko są to jednak mieszkania, do których od razu można się wprowadzić, ich stan techniczny bowiem jest bardzo często daleki od idealnego. Zanim więc zdecydujemy się zainwestować wszystkie oszczędności, aby odsprzedać później lokal z zyskiem po remoncie, dokładnie sprawdźmy, czy na pewno jego renowacja nie pochłonie więcej środków niż nam się wydaje.

Koniecznie należy sprawdzić też księgę wieczystą zadłużonej nieruchomości, którą zamierzamy kupić – może się zdarzyć, że została ustanowiona np. hipoteka na rzecz kredytodawcy, a na pewno nie chcemy spłacać pożyczki zaciągniętej przez poprzedniego właściciela, zwłaszcza jeżeli jej wysokość przekracza wartość lokalu.

Nieruchomość z zadłużeniem względem spółdzielni mieszkaniowej

To właśnie w przypadku takich lokali istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że inwestycja się opłaci, zwłaszcza jeżeli dysponują Państwo rozeznaniem na rynku i będą w stanie miarodajnie ocenić wartość mieszkania. Jeżeli tylko spółdzielnia nie zabezpieczyła wierzytelności ustanawiając hipotekę, to jako nowi właściciele, nie muszą się Państwo niczego obawiać – uregulowanie należnych opłat to obowiązek poprzedniego właściciela.

Sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdy zamierzają Państwo kupić zadłużoną nieruchomość z wpisem o hipotece przymusowej czy z licytacji komorniczej, należy wówczas zachować szczególną ostrożność. Wszystkich zagrożeń związanych z tego typu inwestycjami da się jednak uniknąć w prosty sposób, wystarczy skorzystać z usług naszej Centrali Nieruchomości z siedzibą w Toruniu. Pomożemy zmaksymalizować Państwa zysk!

Więcej

Dlaczego warto zlecić firmie zewnętrznej zarządzanie najmem?

administrator 30 sierpnia 2021

Inwestycje w nieruchomości na wynajem powszechnie uważane są za bardzo dobry sposób na zabezpieczenie kapitału, w szczególności, gdy kupujemy mieszkania w okolicy, w której ceny na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat stabilnie rosły. Znalezienie uczciwych lokatorów, przygotowanie umowy mającej moc prawną i zabezpieczającej interesy stron czy rozwiązywanie wszelkiego rodzaju problemów już po jej zawarciu, może okazać się jednak trudnym orzechem do zgryzienia dla początkujących osób. Dobrym wyjściem jest wtedy zlecenie wszystkich tych zadań profesjonalnej agencji nieruchomości. Jakie korzyści można dzięki temu osiągnąć? Spieszymy z odpowiedzią!

Dlaczego warto zlecić firmie zewnętrznej zarządzanie najmem?

Powodów jest naprawdę dużo. Jest to generalnie rozwiązanie bardzo wygodne, zwłaszcza jeżeli dysponują Państwo kilkoma nieruchomościami. Zlecając zarządzanie najmem firmie zewnętrznej, można zaoszczędzić ogrom czasu – nie trzeba samodzielnie zamieszczać ogłoszeń w Internecie, rozmawiać z potencjalnymi lokatorami, jeździć na prezentacje, negocjować warunków, załatwiać fachowców w razie awarii w mieszkaniu… lista jest długa!

Specjalistyczna firma zewnętrzna zarządzająca najmem zapewni nam ponadto wysoki poziom bezpieczeństwa: sporządzi najkorzystniejszą dla nas umowę, pomoże zminimalizować czas pustostanu, zajmie się również windykacją należności w razie problemów ze ściągnięciem opłat od lokatorów. W ten sposób unikną Państwo wielu przykrych niespodzianek, a przede wszystkim zapewnią sobie miesięczny zysk w optymalnej wysokości dla danej okolicy.

Zarządzanie najmem przez zewnętrzną firmę – wszystko pod kontrolą!

Jeżeli zdecydują się Państwo skorzystać z tego rodzaju usług, znalezienie lokatorów do mieszkania stanie się dużo łatwiejsze. Biura nieruchomości dysponują własną stroną internetową, zgłaszają się do nich również osoby poszukujące lokalu w danej dzielnicy czy mieście – Państwa oferta będzie więc miała dużo większe szanse na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Nasza centrala nieruchomości w Toruniu zapewni Państwu kompleksowe zarządzanie najmem w bardzo atrakcyjnej cenie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług – więc informacji chętnie udzielimy w cztery oczy lub podczas rozmowy telefonicznej, zapraszamy do kontaktu!

Więcej

Kupno działki – na co zwrócić uwagę?

administrator 21 lipca 2021

Budowa własnego domu na nabytej wcześniej nieruchomości gruntowej w wielu przypadkach może okazać się znacznie tańsza niż pozyskanie nieruchomości z rynku wtórnego. Rozwiązanie to ma ponadto wiele plusów – możliwe jest postawienie np. budynku całkowicie zeroenergetycznego, wyposażonego w systemy inteligentnego zarządzania. Każde z pomieszczeń można wówczas zaprojektować całkowicie według własnego pomysłu, tak aby było optymalnie dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Zanim jednak ruszymy z budową, konieczny będzie jeszcze zakup działki i właśnie tym tematem zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Kupno działki – na co zwrócić uwagę?

Załóżmy, że znaleźliśmy interesującą nieruchomość. Tak, jak w przypadku lokali mieszkalnych, powinniśmy więc najpierw uzyskać o niej podstawowe informacje. Gdzie je znaleźć? Oczywiście w księgach wieczystych! Koniecznie należy sprawdzić, czy grunt nadaje się pod zabudowę i czy nie jest obciążony długami zaciągniętymi przez poprzednich właścicieli.

Polecamy również zweryfikować w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, czy obowiązują jakiekolwiek ograniczenia dotyczące zabudowy oraz, czy w pobliżu nie znajdują się lub nie pojawią w przyszłości ewentualnie obiekty uciążliwe dla nas jako potencjalnych mieszkańców – choćby hałaśliwe zakłady przemysłowe.

Uzbrojenie, jakość gruntu, zadrzewienie i dostęp do drogi, czyli jak ocenić, czy działka rzeczywiście warta jest swojej ceny

To, czy kupiona przez nas działka posiada dostęp do drogi, będzie później absolutnie kluczowe przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę – dlatego warto zawczasu upewnić się, że nie będzie z tym problemu. Pamiętajmy, że zapewnienie dostępu do drogi to obowiązek sprzedającego dzielącego nieruchomość na mniejsze parcele!

Przed zakupem działki należy także sprawdzić, czy doprowadzone są wszystkie niezbędne media, czy grunt posiada wystarczające parametry geotechniczne do zabudowy oraz, czy budowy domu znacznie nie utrudnią nam gęsto rosnące drzewa.

To oczywiście tylko część rzeczy, które trzeba zweryfikować zanim kupimy działkę – niezwykle istotne są np. także ukształtowanie terenu oraz infrastruktura znajdująca się w pobliżu. Jeżeli nie chcą Państwo szukać właściwego gruntu, sprawdzać wszystkiego na własną rękę i ryzykować niepotrzebnych kosztów, nasza Centrala Nieruchomości w Toruniu chętnie zapewni profesjonalne usługi!

Więcej

Zakup mieszkania jako lokata kapitału

administrator 8 czerwca 2021

Inwestycje w nieruchomości od wielu lat uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych ze względu na popyt kształtujący się na stabilnym poziomie i stopniowo rosnące ceny lokali. Dlatego właśnie zakup mieszkania, również ze względu na aktualnie bardzo niskie oprocentowanie lokat bankowych, jest świetnym sposobem na ulokowanie kapitału w tych niepewnych, pandemicznych czasach. W dzisiejszym artykule powiemy Państwu, jakie lokale wybierać, aby osiągnąć możliwie jak najwyższy zwrot z inwestycji i nie musieć się martwić brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych najemców.

Więcej

Zakup mieszkania w kamienicy – zalety i wady

administrator 19 kwietnia 2021

Stare budownictwo ma w naszym kraju tyle samo zwolenników, co przeciwników. Kamienice pamiętające początek XX wieku lub nawet jeszcze bardziej odległe czasy pokochają przede wszystkim osoby ceniące sobie praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz i mające głowę pełną pomysłów, jak zagospodarować te wyjątkowe przestrzenie. Dzisiaj przyjrzymy się blaskom i cieniom tych intrygujących budynków, dzięki czemu będą mogli Państwo zdecydować, czy warto je uwzględnić w swoich poszukiwaniach wymarzonego mieszkania na sprzedaż lub wynajem.

Więcej

Działka budowlana – co powinienieś wiedzieć przy zakupie?

administrator 10 marca 2021

Jeżeli nie wiążesz swojej przyszłości z mieszkaniem w bloku lub w kamienicy, prędzej czy później staniesz przed koniecznością zakupu działki, na której stanie Twój własny, wymarzony dom. Jeżeli jest to Twoja pierwsza tak poważna inwestycja, koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę nabywając tego rodzaju nieruchomość i czego warto unikać.

Więcej

Wynajem w czasie pandemii – ważne wskazówki

administrator 13 stycznia 2021

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na praktycznie wszystkich dziedzinach naszego życia. Nie ominęła również niestety rynku nieruchomości – w ostatnim czasie dobiegają nas bowiem niepokojące sygnały od osób wynajmujących mieszkania. Lokatorzy tracą pracę i nie mają z czego opłacić czynszu lub nalegają na obniżenie cen bądź przedwczesne rozwiązanie umowy z uwagi na obecną sytuację. Jak radzić sobie z tego typu problemami? Tego właśnie dowiedzą się Państwu z niniejszego artykułu!

Więcej

Dlaczego warto skorzystać z biura nieruchomości

administrator 28 września 2020

Polacy są bardzo często uprzedzeni w kwestii korzystania z usług pośredników na rynku mieszkaniowym. Pokutują fałszywe stereotypy utrwalane przez lata, rozpowszechniane najczęściej przez ludzi, którzy z profesjonalnym biurem nieruchomości nigdy nie mieli nawet do czynienia. Na szczęście jednak, w ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się postawić na specjalistów. W niniejszym artykule postaramy się Państwu przedstawić zalety takiego rozwiązania.

Więcej

Stereotypy dotyczące najmu mieszkania

administrator

Wokół najmu mieszkań krąży wiele negatywnych stereotypów, które bardzo często mają jednak niewiele wspólnego z prawdą. W niniejszym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym z nich i postaramy się raz na zawsze rozstrzygnąć, czy znajdują one choć minimalne odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Więcej