Aktualności

Zakup mieszkania jako lokata kapitału

administrator 8 czerwca 2021

Inwestycje w nieruchomości od wielu lat uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych ze względu na popyt kształtujący się na stabilnym poziomie i stopniowo rosnące ceny lokali. Dlatego właśnie zakup mieszkania, również ze względu na aktualnie bardzo niskie oprocentowanie lokat bankowych, jest świetnym sposobem na ulokowanie kapitału w tych niepewnych, pandemicznych czasach. W dzisiejszym artykule powiemy Państwu, jakie lokale wybierać, aby osiągnąć możliwie jak najwyższy zwrot z inwestycji i nie musieć się martwić brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych najemców.

Więcej

Zakup mieszkania w kamienicy – zalety i wady

administrator 19 kwietnia 2021

Stare budownictwo ma w naszym kraju tyle samo zwolenników, co przeciwników. Kamienice pamiętające początek XX wieku lub nawet jeszcze bardziej odległe czasy pokochają przede wszystkim osoby ceniące sobie praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz i mające głowę pełną pomysłów, jak zagospodarować te wyjątkowe przestrzenie. Dzisiaj przyjrzymy się blaskom i cieniom tych intrygujących budynków, dzięki czemu będą mogli Państwo zdecydować, czy warto je uwzględnić w swoich poszukiwaniach wymarzonego mieszkania na sprzedaż lub wynajem.

Więcej

Działka budowlana – co powinienieś wiedzieć przy zakupie?

administrator 10 marca 2021

Jeżeli nie wiążesz swojej przyszłości z mieszkaniem w bloku lub w kamienicy, prędzej czy później staniesz przed koniecznością zakupu działki, na której stanie Twój własny, wymarzony dom. Jeżeli jest to Twoja pierwsza tak poważna inwestycja, koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę nabywając tego rodzaju nieruchomość i czego warto unikać.

Więcej

Wynajem w czasie pandemii – ważne wskazówki

administrator 13 stycznia 2021

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na praktycznie wszystkich dziedzinach naszego życia. Nie ominęła również niestety rynku nieruchomości – w ostatnim czasie dobiegają nas bowiem niepokojące sygnały od osób wynajmujących mieszkania. Lokatorzy tracą pracę i nie mają z czego opłacić czynszu lub nalegają na obniżenie cen bądź przedwczesne rozwiązanie umowy z uwagi na obecną sytuację. Jak radzić sobie z tego typu problemami? Tego właśnie dowiedzą się Państwu z niniejszego artykułu!

Więcej

Dlaczego warto skorzystać z biura nieruchomości

administrator 28 września 2020

Polacy są bardzo często uprzedzeni w kwestii korzystania z usług pośredników na rynku mieszkaniowym. Pokutują fałszywe stereotypy utrwalane przez lata, rozpowszechniane najczęściej przez ludzi, którzy z profesjonalnym biurem nieruchomości nigdy nie mieli nawet do czynienia. Na szczęście jednak, w ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się postawić na specjalistów. W niniejszym artykule postaramy się Państwu przedstawić zalety takiego rozwiązania.

Więcej

Stereotypy dotyczące najmu mieszkania

administrator

Wokół najmu mieszkań krąży wiele negatywnych stereotypów, które bardzo często mają jednak niewiele wspólnego z prawdą. W niniejszym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym z nich i postaramy się raz na zawsze rozstrzygnąć, czy znajdują one choć minimalne odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Więcej

Jakie źródła dochodu są akceptowane przez banki?

administrator 26 sierpnia 2020

Większość banków preferuje osoby zatrudnione na umowę o pracę, rzeczywistość w Polsce jest jednak taka, że obecnie bardzo wiele osób ma zupełnie inną formę zatrudnienia, dlatego w dzisiejszym artykule odpowiemy sobie na pytanie: „Jak banki podchodzą do poszczególnych źródeł dochodu?” Omówimy sobie dochody z takich źródeł jak:

Więcej

Co warto wiedzieć przy kupnie mieszkania?

administrator 18 sierpnia 2020

Własne cztery kąty to marzenie wielu z nas. Jednak zakup mieszkania to w gruncie rzeczy dość skomplikowana procedura, a ogrom rzeczy do załatwienia może być na początku nieco przytłaczający. W niniejszym artykule podpowiemy Państwu, co warto sprawdzić nabywając własne lokum, a także jakie podatki i opłaty przyjdzie nam zapłacić.

Więcej

Toruń – jedno z najpiękniejszych miast na wynajem mieszkania

administrator

Do Torunia ściąga w ostatnich latach bardzo dużo osób – m.in. studentów, ludzi poszukujących pracy, czy młodych rodzin kuszonych szybkim rozwojem miasta i świetnymi perspektywami. Toruń jest jednym z piękniejszych polskich miast na wynajem mieszkania: mamy tutaj wspaniałą, zabytkową starówkę wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, piękne tereny zielone, a także mnóstwo pełnych uroku kamieniczek, romantyczne miejsca nad Wisłą i mnóstwo innych atrakcji.

Więcej