Aktualności

Sprzedawać nieruchomość samodzielnie, czy przez biuro nieruchomości?

administrator 28 marca 2019

Posiadając nieruchomość do sprzedania, można spróbować zająć się tym samodzielnie. Należy jednak wziąć pod uwagę ilość czynności do wykonania, aby dobrze się przygotować do sprzedaży i doprowadzić transakcję do końca.

Są to:

  • analiza cen rynkowych
  • przygotowanie dokumentacji fotograficznej nieruchomości, ewentualnie filmów lub zdjęć 360 stopni
  • przygotowanie opisu nieruchomości
  • znalezienie stron internetowych do promocji (analiza kosztów z tym związanych)
  • znalezienie innych form reklamy np. banery (przygotowanie projektu, analiza kosztów, wybór firmy do ich wykonania i miejsc umieszczenia, ulotki (znalezienie osoby/firmy do zrobienia projektu i wydruku, wybór miejsc i osób do rozpowszechnienia, analiza kosztów).

Więcej

Najpiękniejsze domy – Toruń

administrator 29 grudnia 2016

Domy Toruń sprzedaż

Zastanawiasz się, jaką lokalizację dla swojego domu wybrać: Kujawy czy Pomorze? Najlepszym rozwiązaniem problemu jest zamieszkanie w Toruniu! To wyjątkowe miasto, którego prawobrzeżna część mieści się na Pomorzu, zaś lewobrzeżna na Kujawach. Toruń jest niezwykle malowniczy, a jego bogata historia zadziwia każdego turystę. Jeden weekend to za mało, aby poznać wszystkie czarujące zakątki i poczuć niezwykły klimat miasta. Dlaczego więc tu nie zamieszkać? Zobacz atrakcyjnie zlokalizowane domy Toruń i znajdź swoje wymarzone lokum. Toruń, to nie tylko imponujące zabytki i widoki, ale i świetne miejsce do życia. Dlatego właśnie domy na sprzedaż Toruń i okolice cieszą się taka popularnością.

Więcej

Dlaczego najlepsze są mieszkania w Toruniu?

administrator

Mieszkania w Toruniu sprzedaż czy wynajem?

Toruń to wspaniałe miasto, leżące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Było miejscem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce – Toruń otrzymał prawa miejskie w 1233 roku. To wszystko ukształtowało Toruń i sprawiło, iż panuje tu niezwykła atmosfera, której nie sposób szukać w innych miastach naszego kraju. Wielu z nas, Toruń kojarzy się z pysznym smakiem pierników toruńskich czy z sylwetką Mikołaja Kopernika. Oczywiście historia, tradycje i wszelkie atrakcje są niezwykle istotne, ale Toruń to nie tylko zabytki i gratka dla turystów.

Więcej

Podatek od zbycia nieruchomości – zasady obliczania

administrator

Sposób rozliczania podatku od zbycia nieruchomości jest ściśle uzależniony od daty jej nabycia lub wybudowania. Jest to związane z wprowadzonymi zmianami w przepisach do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, które weszły w życie kolejno 1 stycznia 2007 r. i 1 stycznia 2009 r. Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, że podatek naliczany jest tylko w sytuacji, gdy odpłatne zbycie nieruchomości nastąpiło przed upływem 5 lat(licząc od końca roku kalendarzowego) od chwili wybudowania lub nabycia nieruchomości. Warunkiem naliczenia podatku od zbycia nieruchomości jest uzyskanie przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości lub jej części, udziału w nieruchomości, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego i prawa wieczystego użytkowania gruntów. Oprócz tego odpłatne zbycie nieruchomości nie może następować w wykonaniu działalności gospodarczej.

Więcej

Wycena domu lub mieszkania: jak można ją zrobić

administrator

Wycena domu lub mieszkania: jak można ją zrobić

Chcesz sprzedać mieszkanie, ale nie wiesz ile jest warte? A może musisz określić wartość nieruchomości odziedziczonej w spadku, żeby zapłacić podatek? Jest kilka prostych sposobów na oszacowanie wartości posiadanej nieruchomości. 

Określenie dokładnej wartości domu lub mieszkania jest niezbędne m.in. w takich sytuacjach:

Więcej

Skutki prawne zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania

administrator

Elementy niezbędne w umowie przedwstępnej

Kwestie związane z zawarciem umowy przedwstępnej reguluje Kodeks cywilny. Umowa przedwstępna jest to umowa, na podstawie której jedna ze stron lub obie zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy (art. 389 Kodeksu cywilnego, dalej: k.c.). Umowa przedwstępna powinna określać istotne postanowienie umowy przyrzeczonej.

Więcej

Najem okazjonalny w praktyce

administrator

Niewielu właścicieli zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie ponoszą przy wynajęciu nieruchomości oraz jaką ochronę gwarantuje im ustawa o ochronie praw lokatorów. We wspomnianej ustawie została wyszczególniona forma najmu okazjonalnego, która chroni właścicieli przed najemcami nadużywającymi swoich praw.

Więcej

CENTRALA NIERUCHOMOŚCI

administrator

… pod hasłem „pomoc” czytamy między innymi – nieść komuś pomoc, oferować komuś swoje pośrednictwo. Można więc powiedzieć, że pośredniczyć to znaczy pomagać. Przyjmując na siebie obowiązek pomocy przyjmuje się tym samym odpowiedzialność za to, by nasze działanie nie przyniosło żadnej szkody temu, kto powierzając nam swoją sprawę obdarzył nas zaufaniem. Pierwszym, więc zakazem kodeksu etycznego jest – nie zawieść zaufania. Aby temu nakazowi sprostać pośrednik musi być człowiekiem rzetelnym. Nie jest się rzetelnym podejmując pracę, na której się nie zna.

Więcej